Jak bylo v televizi u Soukupa

Rozhodnutí ředitele televize Barrandov pana Jaromíra Soukupa o tom, že před volbami do Evropské unie zařadí do programu politické klání kandidátů na europoslance jednotlivých politických stran a hnutí je jistě dobrým rozhodnutím.

Je všeobecně známo, že účast voličů v těchto volbách je nízká a dá se předpokládat, že seznámení se s některými kandidáty na obrazovce a vyslechnutí jejich názorů na řešení problémů které má naše republika v Evropské unii, zvýší zájem občanů o volby. Možná jste si už mezi představenými kandidáty vybrali toho svého a v den voleb vhodíte do urny volební lístek s jeho jménem.

Pokud se týká kandidátů za KSČM, byli jsme již po seznámení se s kandidátkou do EU spokojeni ze dvou důvodů. Za prvé jsme velmi kladně hodnotili rozhodnutí, že levice kandiduje společně. Je to správné, v jednotě je síla. Dále jsme s potěšením uvítali společnou kandidátku na které jsou jména mladých a perspektivních kandidátů a to je další síla.

Ve druhém vysílání, kde se představil jako kandidát do EU poslanec Zdeněk Ondráček, mezi fanoušky našeho týmu se zúčastnila další kandidátka do EU Dagmar Švendová a spolu s ní předsedkyně OV KSČM Hodonín Lenka Ingrová.  Škoda, že našemu týmu bylo vyhrazeno místo, které bylo málo zabíráno kamerou. Vysílání bylo v úterý a hned druhý den ve středu nás „ děvčata „ z LKŽ Hodonín informovala předsedkyně OV Lenka Ingrová  o tom, jaká atmosféra při vysílání vládla v televizi. Protože ve studiu byly skupiny lidí, kteří obhajovali své zájmy, byla atmosféra napjatá, až třaskavá. Ve fandícím týmu byl přítomen i další kandidát do EU Roman Blaško, takže podpora byla silná.

Já bych se však chtěla zmínit o dvou ženách, které byly ve studiu. Kandidátku do EU Dagmar Švendovou známe delší dobu. Několikrát se zúčastnila našich akcí v LKŽ, setkáváme se s ní na každoroční družební akci s přáteli ze Slovenska a poznaly jsme ji jako příjemnou a chytrou ženu, kterou ve volbách rády podpoříme.

A ta druhá, předsedkyně OV KSČM Hodonín Lenka Ingrová,  s tou jsme ve stálém styku. Vlastně, jsem si právě uvědomila, že je duben a je to právě rok, co nastoupila po volbách do této funkce. Situace v okresní organisaci nebyla dobrá,všichni jsme měli obavy jak to dopadne s okresní organisací, která byla v úplném útlumu a možná chyběl jen ten malý pověstný krůček k tomu aby došlo k nejhoršímu. Oddechli jsme si, když Lenka nastoupila. Je to žena na svém místě, je milá a hlavně náročná, což je potřeba k tomu, aby se stranická práce a život v organizacích dostaly na správnou cestu. Fandíme jí a podporujeme pokud nám síly stačí.

Jsem moc ráda, že máme v důležitých stranických funkcích ženy které jsou perspektivní a na které je spolehnutí, možná to ještě nevíte, ale ženy jsou ta lepší půlka v naší společnosti.

Dana Prokešová
členka OV KSČM Hodonín