Byl první máj …

Úterní uplakané počasí nám dělalo velké starosti. Byli jsme sice rádi, že pole a zahrádky přijímají tolik potřebnou vláhu, ale ve středu byl sváteční den, kdy jsme potřebovali slunce a příjemnou teplotu k oslavám svátku práce. Přání bylo asi velmi silné, protože ve středu se na nás sluníčko usmívalo a obavy se rozplynuly.

V našem okrese jsou větší oslavy ve městech Hodonín a Kyjov. Abychom to všechno stihli, tak dopoledne slavíme v Kyjově a odpoledne v Hodoníně. V obou městech byla návštěvnost vyšší než v loňském roce a také přišli všichni avizovaní hosté – Petr Šimůnek, místopředseda ÚV KSČM, Mgr. Ivo Pojezný – poslanec PS PČR, JUDr. Jan Navrátil, člen ÚV KSČM, Mgr. Lenka Ingrová – předsedkyně OV KSČM Hodonín a Dagmar Švendová,BA, LL.M – kandidátka do Evropského parlamentu.

Oslavy v Hodoníně se konaly v lázeňském parku a mezi občany města byli i lázeňští hosté. Všechny přivítala Slovácká kapela Romana Horňáčka, která vyprovokovala k tanci nejen mladší, ale i starší občany, svižná muzika nenechala v klidu ani ty dříve narozené. Nejstarší členka LKŽ Žofinka Kocmanová se zavrtěla v kole a to jí bylo letos v lednu 95 let. Ona vždycky ráda tancovala a když jsem ji teď viděla v kole, ozval se mě ozvěnou v hlavě úryvek z písně Ludvíka Podéště ….  všichni jsme mladí, měšťácký západe, mladý je každý komunista. Vy dříve narození si jistě vzpomenete).

Na trávníku pod stromy pobíhali členové městského výboru spolu s některými členkami LKŽ a přestože jsou již v seniorském věku, narazili si na hlavu různé legrační pokrývky a  s dětmi skotačili při dětských hrách, rozdávali sladké odměny, omalovánky a jiné drobnosti. Spokojeny byly nejen děti, ale také rodiče, kteří hrám svých ratolestí přihlíželi.

Oslavy prvního máje jsme využili také k podpisu petice – Nechceme euro. Lidé sami přicházeli k našemu stánku a ptali se po petici a přidávali na archy své podpisy. Protože máme před volbami do Evropského parlamentu, rozdávali jsme návštěvníkům propagační materiály, zdůrazňovali jsme jak je důležité jít k volbám. I když máme k EU některé výhrady, je důležité zvolit takové poslance, kteří budou při práci v Evropském parlamentu uplatňovat heslo společné  levicové kandidátky – NENECHME TO TAK !

Prokešová Dana, členka OV KSČM v Hodoníně